Преместването може да бъде стресиращо ако се случи прекалено бързо. Ето похват, с който работата може да се движи равномерно, за гарантиран резултат.
Обикновенно, всичко започва поне един месец преди напускане на обекта.
Ако живеете сами това може да се скъси и до две седмици, но ако сте малък офис или повече от двама, това време може спокойно да стигне и до десет седмици или две месеца и половина.
Ако сте под наем, всичко започва с даването на предизвестие. Прочетете договора си от начало до край за да сте наясно колко дълго трябва да е предизвестието и какво друго трябва да свършите преди да напуснете благополучно квартирата или офиса.
Ако сте собственици на мястото, то добре ще е да мислите в какъв вид искате да го оставите, особенно ако ще го продавате след това.
Сега, след като споменахме някои общовалидни неща, които знаем че трябва да свършим, представяме ви и тайното ви оръжие!
Колкото и нелепо да звучи на български, тайм-боксинга (англ. “time boxing”) е мениджърски похват за управление на времето.
За да покажем как се работи с този похват ще направим едно упражнение, да кажем за период от една седмица.
В седем колони напишете седемте дни от седмицата. Най-добре използвайте лист или тетрадка с редове. Сега разграфете колоните надолу по часове. За един астрономически час можете да използвате един или два реда.
Крайният резултат трябва да са седем колони с дължина по 12 реда. По един ред за всеки час в промеждутъка от 8 до 20 часа. Сега разделете първата колона на кутии с определена дължина. Ако сте на работа от 9 до 17 часа, то рисувате една кутия дълга 8 реда и пишете в нея “работно време”.
На този принцип нарисувайте кутии във всички колони за да добиете представа в кое време сте свободни. Кутиите, в които се очертава свободното ви време, можете да използвате за вашето преместване.
Сега имате ясна представа по колко часа на денонощие ще имате.
Всеки делничен ден ви остават по 2 свободни часа, които можете да използвате за подготвителни неща. Да пазарувате опаковъчни материали, да проучвате неща като застраховки, почистващи или транспортни услуги. Или просто да опразвате гардероби и шкафове с неща, които не са от първа необходимост.
В почивните дни можете да си пишете по 6 часа, в които да отмятате по-сериозни задачи като разглобяване на секции и гардероби и стречоването на плоскостите.
Кутии или не, ще трябва да ги запълните с нещо. Затова следващата стъпка е да създадете списък със задачи и да го разпределите по дни.
Натиснете тук за да научите как да опишете вашия списък със задачи.
И преди да се втурнете в планиране, ето 5 неща които научихме през годините:
Получавайте още полезна информация и в любимата Ви социална мрежа: Facebook, LinkedIn и GooglePlus.
Изпратете безплатно запитване към наш експерт или се запознайте с нашите услуги по преместване на дома и офиса.